Visco hovedpude med kølende gel fra Simple | 51 x 37 x 11
(1)
Før DKK 1.199,00
DKK 599,00
SparDKK 600,00
Fragt fra 49,- (Fri fragt over 590 kr.)
På lager. Bestil inden 14:00 og vi sender samme hverdag
andre har for nylig købt dette produkt
andre har for nylig set dette produkt
● Skøn ergonomisk hovedpude
● Hovedpude med kølende gel – gør nætterne mindre varme
● Fast hovedpude
● Materiale: Memoryskum
Beskrivelse
Puden udgår af vores sortiment. Tilbuddet gælder derfor kun så længe lager haves.
Denne skønne ergonomiske er med memoryskum skum, som giver dig en god støtte til din nakke og dit hoved. Ovenpå puden er der et kølende gel. Den kølende gel hjælper dig af med varmen om natten.
Hovedpuden har 2 forskellige højder, hvilket giver dig mulighed for at vende hovedpuden alt efter dit behov. Der hvor hovedpuden er højest er den 11 cm og der hvor den er lavet er den 7 cm. Størrelsen på puden er 51 x 37 x 7/11. Du vil godt kunne finde et pudebetræk, som passer til puden. Vi vil anbefale, at du vælge et hovedpudebetræk med målene 40 x 60 cm. Se pudebetræk i 40 x 60 cm her.
Pudens betræk kan vaskes ved 40 grader i vaskemaskinen, men selve hovedpuden kan ikke tåle, at blive vasket. Betrækket kan ikke tåle, at komme i tørretumbleren.